Aktualności
2018-02-05

Bal karnawałowy - BAJKOWE PODRÓŻE

W poniedziałek 5 lutego 2018 r. bawiliśmy się na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci z klas 0-3 były tego dnia nie do poznania. Przebraliśmy się za najróżniejsze bajkowe lub filmowe postaci. Były oczywiście królewny, księżniczki, tancerki, ale też piratki i piraci, wojownicy, super bohaterowie i policjanci, różne zwierzątka, a nawet pralka automatyczna.

W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej spotkaliśmy się o godzinie 10.00. Śmiesznie i kolorowo ubrany Wodzirej rozpoczął zabawę proponując nam wspólny taniec. Doskonała muzyka zachęcała nas do wymyślania najróżniejszych tanecznych kroków i figur. Oprócz tańców indywidualnych, były też tańce w parach, kółeczkach lub wężykach.

Nie zabrakło też konkursów, które bardzo lubimy. W tym roku mogliśmy się zmierzyć w konkursie skoków w kocich butach, w wyścigu na miotle Baby Jagi  i w wyścigu w stroju syrenki morskiej. Nie było łatwo, ale wszyscy uczestnicy dotarli do mety w dobrym humorze i to jest najważniejsze!

W doskonałym nastroju, rozśpiewani i rozbawieni zakończyliśmy nasz bal o godzinie 12.00. Będziemy go mile wspominać!

Dzieci z klas 0-3

 


2018-01-30

Akcja "Zima w mieście 2018"

W akcji organizowanej na terenie naszej szkoły uczestniczyło ogółem 94 dzieci.

Uczestnicy akcji brali udział w rożnych wyjściach poza teren szkoły: 4 razy do kręgielni, do kina, do Służewskiego Domu Kultury – Ogrody Muzyczne, do ZOO, do Muzeum Karykatury, Biblioteki Multimedialnej, do Muzeum Żydów Polskich, Centrum Pieniądza oraz uczestniczyli w zajęciach: ,,Utrata niepodległości'' w Centrum Edukacyjnym IPN.. Na terenie szkoły dzieci uczestniczyły: w zajęciach plastyczno – technicznych – tworzenie magnesów i breloczków, zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy, zajęciach tanecznych.

 

Na terenie szkoły dzieci uczestniczyły w zajęciach z następujących animacji:

- animacja plastycznej – prace – piasklejki, filcowe zawieszki, mozaiki z pianki, czapeczki z wełny i inne prace plastyczne

- animacja zajęć sportowych – mecze piłki nożnej, zajęcia z tenisa stołowego, gry i zabawy ruchowe przy muzyce, konkursy i rozgrywki sportowe

- animacja zajęć kulturalnych – czytelnictwo, poznawanie baśni i legend polskich, nauka zasad dobrego zachowania – zasady savoir - vivre

- animacja  zajęć integracyjnych – tańce, zabawy integrujące grupę,nauka zasad prawidłowego uczestnictwa w grupie, dyskoteka, zajęcia komputerowe

- animacja zajęć muzycznych – nauka śpiewu przy akompaniamencie fortepianu, poranki z muzyką dziecięcą

- animacja turystyczna – konkurs ,,Czy znasz swoje miasto?'', wycieczki oraz spacery po ważnych ze względów turystycznych miejscach Warszawy – Stare Miasto, Centrum Warszawy – Pałac Kultury i Nauki.

Uczestnicy akcji w ostatnim dniu pozytywnie ocenili program akcji – zarówno wyjść i wycieczek, jak też zajęć odbywających się na terenie placówki.

Nauczyciele, którzy sprawowali opiekę nad uczestnikami akcji oraz prowadzili zajęcia z poszczególnych animacji to: Anna Chrzanowska – Bereda, Beata Łuczyńska – Kamińska, Magdalena Smolińska, Marzena Pomianowska, Emilia Wiórkowska, Monika Zielińska, Renata Ferenc, Kamil Grochowalski, Iwona Wasilewska – Beck, Balbina Sochaczewska, Anna Koceniak.

Dziękujemy za skorzystanie z naszej oferty zajęć podczas akcji ,,Zima w mieście 2018''

 

                                                                            kierownik akcji ,,Zima w mieście'' – p. Grzegorz Bańka


2018-01-07

Wystawa gier planszowych

Uczniowie klas szóstych po kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Barbary Zaremby, przygotowali wystawę prac – gier planszowych wykonanych samodzielnie w dwuosobowych zespołach. Inspiracją była lektura książki Johna R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Niezwykły świat stworzony przez pisarza, pasjonujące przygody jego bohaterów podczas wielomiesięcznej podróży do Samotnej Góry, wielka bitwa narodów stały się źródłem pomysłów dla szóstoklasistów. W efekcie powstały bardzo ciekawe i różnorodne gry planszowe, efektowne również pod względem plastycznym. Uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą.   

 


2018-01-07

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - niedziela 14 stycznia 2018 roku.

W naszej szkole działa Sztab #4783.

46 Wolontariuszy, uczniów, absolwentów i przyjaciół naszej szkoły będzie prowadziło zbiórkę „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Jesteśmy przygotowani i liczymy na rekordową zbiórkę😊

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.


2017-12-18

Fizycy w naszej szkole, my na Wydziale Fizyki UW

13 października gościliśmy w naszej szkole wielu znakomitych fizyków, a wśród nich m.in. prof. Marka Demiańskiego i prof. Łukasza Turskiego. Uczniowie klas trzecich przygotowali z tej okazji stoiska, na których prezentowali doświadczenia fizyczne i pomoce naukowe wykonane przez naszych uczniów. Goście byli zachwyceni aktywnością i zaangażowaniem naszych uczniów, pozostawili w szkolnej księdze pamiątkowej bardzo pochlebne opinie o naszej szkole. Podczas tego spotkania prof. Marek Demiański  przedstawił w bardzo atrakcyjnej formie jak prowadzono badania nad potwierdzeniem istnienia fal grawitacyjnych , za co przyznano w 2017r Nagrodę Nobla. Jako bliski współpracownik prof. Andrzeja Trautmana był bardzo mile zaskoczony, że nasi uczniowie przygotowali plakaty o tej nagrodzie wspominając wkład prof.  Trautmana opracowanie teorii fal grawitacyjnych.

13 grudnia 7 uczniów z klasy 3b gimnazjum razem z p. Marią Dobkowską  zostało zaproszonych do przedstawienia na Ogólnopolskim Seminarium Dydaktyki Fizyki  wybranych ciekawych doświadczeń. Korzystając z tego, że prof. Marek Demiański  pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego gdzie odbywa się Seminarium postanowiliśmy wręczyć plakaty naszych uczniów na temat Nagrody Nobla z fizyki za 2017 i poświęcony prof. Andrzejowi Trautmanowi. Spotkanie z prof. Markiem Demiańskim wywarło na naszych uczniach wielkie wrażenie, profesor był mile zaskoczony i obiecał przekazać plakat prof. Andrzejowi Trautmanowi. 

Prezentacja doświadczeń, mimo tremy, bardzo sie udała, a po zakończeniu uczniowie otrzymali pięknie wydrukowane i bardzo poważnie sformułowane podziękowania.

Wiadomości z ostatniej chwili:

Prof. Andrzej Trautman otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, zwanej potocznie Polskim Noblem, która cieszy się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatowi składamy najserdeczniejsze gratulacje i czekamy na "drugą część"  Nagrody Nobla za teorię fal grawitacyjnych, którą - mamy nadzieję- otrzyma Profesor Andrzej Trautman.

14 grudnia odbył się w Centrum Nauki Kopernik  wykład specjalny: NOBEL 2017 – FALE GRAWITACYJNE. Było to wyjątkowe spotkanie z dwoma wybitnymi polskimi naukowcami: PROF. ANDRZEJEM TRAUTMANEM i PROF. MARKIEM DEMIAŃSKIM, którzy opowiedzieli o tym przełomowym odkryciu. Podczas tego spotkania prof. Marek Demiański przekazał prof. Andrzejowi Trautmanowi dwa plakaty wykonane przez naszych uczniów. 

Pierwszy z 2016r p.t. Andrzej Trautman dotyczył zarejestrowania fal grawitacyjnych i podkreślał wkład Profesora w opracowanie teorii fal grawitacyjnych. Autorkami tego plakatu są Gabriela Kołodziejek i Anna Oniszk - uczennice IIb gimnazjum. Drugi dotyczył Nagrody Nobla z Fizyki w 2017r i w tym plakacie autorzy, którymi są uczniowie klasy IIIb gimnazjum: Mikołaj Tkaczyk, Jan Paradowski, Stefan Rymarczyk i Stanisław Świeżewski, przypomnieli także, że opracowanie teoretyczne fal grawitacyjnych zawdzięczamy właśnie prof. Andrzejowi Trautmanowi.

Bardzo dziękujemy prof. Markowi Demiańskiemu za zauważenie pracy naszych uczniów, a wręczenie plakatów to dla naszej szkoły wielkie wyróżnienie i zaszczyt.


2017-12-17

Festiwal "Muzyczna jesień"

9 listopada 2017 r. o godzinie 18 00 w Ośrodku Kultury „ARSUS” odbył się  Koncert Laureatów VII Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień", pod patronatem Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiera oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Urszuli Kierzkowskiej.

 Festiwal "Muzyczna Jesień" to międzypokoleniowe spotkanie miłośników piosenki z dobrym tekstem i piękną muzyką. Festiwal ma zasięg wojewódzki i od 2009 roku cieszy się ogromnym powodzeniem.

24 października w przesłuchaniach konkursowych  wzięło udział ok. 600 wykonawców.

Jury w składzie:

Przewodniczący Artur Stachowski - muzyk i pedagog

Mariola Strukowska - muzyk, pedagog, manedżer i animator kultury

Dorota Kołodziej - piosenkarka i aktorka teatralna

 przyznało nagrody i wyróżnienia:

 

Piosenką „Jesienna kołysanka” I MIEJSCE w kategorii wiekowej do lat 12 zajął zespół WARSZAWSKIE NUTKI, reprezentujący Szkołę Podstawową Integracyjną nr 339.

 

Uczniowie oddziału gimnazjalnego występujący w zespole WARSZAWSKIE RETRO, otrzymali III MIEJSCE w kategorii wiekowej do lat 14, za wykonanie piosenki „Koncert jesienny na dwa świerszcze”.

 

Oliwia Kwiatkowska z klasy V odebrała wyróżnienie za wykonanie piosenki pt. „Jesień pędzlem malowała”.

Nad oprawą muzyczną czuwała pani Małgorzata Izdebska. Nasze zespoły wystąpiły w strojach zaprojektowanych przez panie Balbinę Sochaczewską, Małgorzatę Izdebską i Agnieszkę Holc – Jagodzinską. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2 C za pomoc w wykonaniu jesiennych, muzycznych koszulek.

 

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 


2017-12-12

Święto Szkoly

12 grudnia 2017 r. to bardzo ważny dla nas dzień. Obchodziliśmy wszyscy - święto NASZEJ SZKOŁY. Uroczystość rozpoczęła się na forum, gdzie zgromadzili się nauczyciele i uczniowie. Serdecznie przywitała  nas  pani dyrektor  Lidia Kumanek, która ogłosiła, że tym razem będziemy zajmować się samorządnością, prawami dziecka i poznamy sylwetki Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej. Zawsze też wspominamy naszego patrona – Raoula Wallenberga. Ponieważ był Szwedem to każdego roku nasze Święto Szkoły rozpoczyna się od pokazania szwedzkiego zwyczaju – korowodu św. Łucji. Pokaz ten przygotowali uczniowie klas trzecich. Dziewczynki ubrane w białe sukienki, ze świeczkami w dłoniach podążały za prowadzącą orszak Łucją. Śpiewały po szwedzku pieśń „Santa Lucia” i opowiadały nam o tym, jak tę tradycję obchodzą u siebie Szwedzi. Na koniec wszyscy trzecioklasiści pięknie zaśpiewali polską wersję tej szwedzkiej pieśni.

Potem każda klasa dostała paczkę szwedzkich pierniczków i mogliśmy się rozejść, by dalej świętować. Zadania w tym roku były bardzo ciekawe! Nasze panie przekazały nam dużo informacji o Januszu Korczaku - lekarzu, pedagogu, pisarzu, ogromnym przyjacielu dzieci. Zapoznaliśmy się z fragmentami jego książek np. „Król Maciuś I”. Robiliśmy różnorodne zadania, rozmawialiśmy na temat praw dziecka, które napisał Janusz Korczak.                       O wyznaczonej godzinie spotkaliśmy się wszyscy na korytarzu, żeby posumować i zaprezentować swoje prace.

Powstały wspaniałe plakaty! Maluchy z oddziału przedszkolnego wykonały prześliczny model kuli ziemskiej z hasłem ”Świat jest dla wszystkich! Każdy człowiek, nawet mały ma swoje prawa”. Klasa II zaprezentowała wiersz „Prawa dziecka”, a klasy III wykonały pouczającą piosenkę, której towarzyszyła wzruszająca prezentacja o tym, jak przestrzegane są prawa wobec dzieci na całym świecie. Za swoje prace każda z klas dostała paczkę zdrowych mandarynek.

Bardzo lubimy ten dzień!

Dzieci z klas 0- 3

 

 


2017-12-06

Program Stypendialny Grupy Inwest w naszej szkole

Od tego roku uczniowie naszej szkoły (klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2-3 gimnazjum) mogą ubiegać się o Stypendium Grupy Inwest. Stypendium dedykowane jest osobom aktywnym, które rozwijają swoje pasje, angażują się społecznie i podejmują wyzwania na polu naukowym, kulturalnym lub sportowym. Stypendium chcemy więc nagrodzić osoby, które nie poprzestają na codziennym chodzeniu do szkoły, ale wymagają od siebie więcej.

 

Redagujesz szkolną gazetkę, jesteś w samorządzie szkolnym, w harcerstwie, drużynie sportowej, działasz społecznie na rzecz potrzebujących? Masz już pierwsze sukcesy, w swojej dziedzinie? Świetnie! Złóż wniosek o stypendium Grupy Inwest!

 

Program stypendialny ma cykl semestralny - na koniec semestru odbywa się nabór wniosków i spośród kandydatów wybierana jest dwójka uczniów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 300 lub 200 zł miesięcznie na cały następny semestr (5 miesięcy). Pierwsze stypendia w szkole zostaną przyznane więc na okres od lutego do czerwca (całościowa kwota stypendium - 1500 lub 1000 zł).

 

Kryteria ubiegania się o stypendium:

 1. średnia ocen na I semestr nie niższa niż 4,30 oraz min. dobra ocena z zachowania;
 2. udokumentowane zaangażowanie społeczno-kulturalne: działalność w organizacjach pozarządowych, wolontariat, pomoc potrzebującym, harcerstwo, aktywność w samorządzie szkolnym, działalność artystyczna, inne projekty kulturalne, sportowe lub społeczne;
 3. udokumentowane osiągnięcia w konkursach sportowych, naukowych, tematycznych lub artystycznych.

W tym semestrze w procesie wyłaniania stypendystów bierzemy pod uwagę wszystkie osiągnięcia i zaangażowanie społeczno-kulturalne uczniów od 1 września 2016 aż do terminu składania wniosków o stypendium. W następnych edycjach będziemy przyglądać się osiągnięciom i zaangażowaniu z  jednego semestru. 

 

Nabór wniosków: 8 stycznia - 2 lutego 2018 r., w sekretariacie szkoły

Więcej informacji, regulamin i wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej: www.grupainwest.pl/stypendium

Organizatorem i fundatorem Programu jest Grupa Inwest, która od kilkunastu lat prowadzi inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i angażuje się w sprawy ważne dla społeczności lokalnych. Od 2015 roku prowadzi Program Stypendialny dla młodzieży.

 


2017-11-24

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Tradycją naszej szkoły jest to, że w Święto Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. Wreszcie w dniu 13 października 2017 r. doszło do uroczystego aktu ślubowania.

W tym wyjątkowym dniu nasi najmłodsi uczniowie wyglądali bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice oraz najbliżsi, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele. Wychowawczynie trzech klas pierwszych przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Ślubowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych książek i słodkim, zdrowym poczęstunkiem w każdej z sal należących do dumnych pierwszaków.

 

 


2017-11-24

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Wszystkie dzieci z klas 0-3 przygotowały się do tych obchodów.
Pani Bogusława Rotter zaprosiła do nas autora książki pt. „Misiak Serduszko” - pana Pawła Anioła.  Pisarz opowiedział nam jak powstała bajka oraz wiele ciekawostek z własnego życia. Potem oglądał nasze  misiowe występy. Klasy 0, 1a, 1b, 1c, 2a przygotowały piosenki o misiach. Śpiewały i grały na instrumentach. Wiele dzieci wzięło udział w konkursie recytatorskim. Zwycięzcy konkursu prezentowali swoje talenty, recytując wiersze o misiach. Klasy trzecie podjęły się literackiego zadania na dokończenie bajki o misiu. Pomysły były bardzo ciekawe. Powstała nawet cała książka o przygodach misia w kosmosie.
Wesoło minął nam czas, a na pamiątkę spotkania, pan Paweł Anioł wręczył przedstawicielom wszystkich klas bajkę o Misiu Serduszko z piękną, autorską dedykacją. Każda klasa otrzymała również słodkie co nieco, czyli słoiczek miodu z chrupkami.
Mieliśmy ze sobą nasze misie – maskotki i do woli mogliśmy się nimi bawić.

                                                                                                                                               Uczniowie klas 0-3

 


2017-11-23

Akcja ,,Zima w mieście 2018’’ w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 339

Zapisy w dniu 27.11.2017-  poniedziałek – w godzinach: 8.00 – 16.15

(ewentualnie w następne dni do wyczerpania miejsc - w godzinach 12.35 – 16.15)

 

  W dniach 15.01 – 26.01.2018 na terenie naszej szkoły uczniowie klas I – VI będą mogli uczestniczyć w akcji ,,Zima w mieście’’.

Zajęcia będą odbywały się na terenie szkoły i poza nią – przewidziane są codziennie wycieczki np. do kina, kręgielni, sali zabaw, Domu Kultury itp. W szkole dzieci będą uczestniczyły w wybranych przez siebie zajęciach z animacji: integracyjnej, sportowej, kulturalnej, muzycznej, plastycznej i turystycznej.

 

 1. Feryjna Placówka Edukacyjna w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 339 funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00.
 2. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przyprowadzenia dziecka do punktu dziennego pobytu najpóźniej do godz. 8.30 i odbioru dziecka w godzinach pracy punktu. Nieprzestrzeganie godzin odbioru dziecka może skutkować odmową przyjęcia dziecka do punktu dziennego pobytu.
 3. Warunki uczestniczenia ucznia w akcji:
 • posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie. Legitymacje szkolne dzieci powinny zabierać ze sobą codziennie do placówki – dzieci korzystają z przejazdów komunikacją miejską bezpłatnie, ale w razie kontroli muszą posiadać przy sobie legitymacje.
 • złożenie u kierownika akcji  prawidłowo wypełnionej karty uczestnika,
 • uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie.  Posiłki należy opłacić w naszej stołówce u p. Katarzyny Witt -  firma Matika – w formie gotówkowej - przed złożeniem u kierownika akcji karty uczestnika.
 1. Uczestnik programu w punkcie dziennego pobytu otrzymuje obiad i podwieczorek. Dzieci, które wezmą do szkoły drugie śniadanie, będą mogły spożyć je przed wyjściem na wycieczki.
 2. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły – należy w tym wypadku złożyć u kierownika akcji zaświadczenie o zwolnieniu z opłat podpisane przez dyrektora szkoły do której uczeń uczęszcza w ciągu roku szkolnego.

 

Rodzice zainteresowani uczestnictwem dziecka w akcji ,,Zima w mieście 2018’’ proszeni są o zgłaszanie się do p. Grzegorza Bańki, kierownika akcji, do świetlicy szkolnej, wypełnienia i złożenia u niego karty uczestnika wypoczynku. Należy wpisać w kartę numer legitymacji ucznia oraz PESEL dziecka, szczepienia ucznia oraz dane (w tym numery dowodów osobistych) osób, które będą odbierały uczestnika akcji z  feryjnej placówki edukacyjnej.

 

                                                                                                 kierownik akcji ,,Zima w mieście 2018''  - p. Grzegorz Bańka

                     

                    

 

                      

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2017-11-06

Jesienne dni sportu integracyjnego

W dniu 31 października 2017 r. nasze panie i panowie rehabilitanci zorganizowali dla nas Dzień Sportu. Bawiliśmy się doskonale wykonując wspólnie różne ćwiczenia. Były cztery konkurencje, w których mogliśmy sprawdzić klasowo, swoje siły i umiejętności.

Pierwsza konkurencja to rzucanie do celu. Musieliśmy dobrze mierzyć, by trafić woreczkiem do pudła, a potem wcelować ringo na drążek. Emocji było wiele! Wszystkim zawodnikom zależało na zdobyciu punktów za celność.

Drugie zadanie było siłowe. Klasowo przeciągaliśmy linę! Każdy ciągnął ile sił, by okazać się lepszym niż koledzy z drugiej klasy!

Przy kolejnym zadaniu musieliśmy wykazać się zwinnością, szybkością i współpracą, by prawidłowo pokonać tor przeszkód. Udało się! Wszyscy dobrze się bawili, a wynik remisowy bardzo nas ucieszył.

Czwarta konkurencja polegała na przesuwaniu slalomem woreczka za pomocą kija unihokejowego. Podczas tego zadania wykazaliśmy się skupieniem i szybkością. Byliśmy z siebie dumni.

Wszyscy zgodnie się bawiliśmy. Bardzo nam się ten dzień podobał.

Uczniowie klas 0-3


2017-11-06

To największe jest szaleństwo nie znać słowa „bezpieczeństwo”

W dniu 2 października 2017 r.  przyjechał do nas teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA”.

Wszyscy uczniowie z klas 0-3 obejrzeli bajkę o przygodach biedronki Aldonki, która zgubiła się w lesie i nie mogła znaleźć drogi do domu. Porwał ją Czarnoksiężnik, ale na szczęście spotkała też dobrego skrzata Jeżynka. To właśnie skrzat nauczył ją podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzięki jego pomocy biedronka znalazła drogę do domu.

Było ciekawie i kolorowo, a my byliśmy mądrzejsi od Aldonki, bo wiedzieliśmy, że:

-  trzeba zachować ostrożność w kontaktach z obcymi

-  czas wolny należy spędzać bezpiecznie się bawiąc

-  po drogach trzeba poruszać się według określonych zasad

-  trzeba znać numery alarmowe

Dzięki temu spektaklowi przypomnieliśmy sobie wiele zasad bezpiecznego zachowania.

To dobrze, bo jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, warto jest poświęcać czas na naukę, żeby mieć pewność, że będziemy potrafili się odpowiednio zachować w każdej sytuacji.

 

Uczniowie klas 0-3

 


2017-10-23

19 października 2017 r. - Międzynarodowy Dzień Mediacji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji opiekun Samorządu uczniowskiego wraz z mediatorem szkolnym zorganizowali mini konferencję: Mediacja-czyli jak kłócić się z głową”.

 

Podczas konferencji uczniowie mieli szansę dowiedzieć się:

 • jaka jest geneza powstawania konfliktów,
 • jak indywidualnie możemy reagować i zachowywać się w konflikcie,
 • w jaki sposób konflikt można rozwiązać.

Impreza była wstępem do edukacji w zakresie komunikacji i rozwiązywania konfliktów, która będzie prowadzona przez mediatora szkolnego w klasach szkoły podstawowej i oddziałach gimnazjalnych podczas godzin wychowawczych i zajęć wiedzy o społeczeństwie.

 

Przybyli na prezentację uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu, żywo reagowali na zadawane pytania i brali czynny udział w imprezie.

 


2017-10-19

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEWIDOMYCH

15 października jest obchodzony na świecie jako Międzynarodowy Dzień Niewidomych (Międzynarodowy Dzień Białej Laski). W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w piątek, 13 X, a w jego organizację zaangażowani byli wychowawcy i uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Na szkolnym forum pojawiły się stanowiska, na których można było doświadczyć poznawania rzeczywistości w okularach znacznie utrudniających widzenie lub całkowicie bez udziału zmysłu wzroku. Zadania dotyczyły m.in. identyfikowania smaków i zapachów oraz dotykowego rozpoznawania przedmiotów i faktur. Chętni próbowali pokonać labirynt, posługując się białą laską. Można było również dowiedzieć się jak radzi sobie osoba niewidoma w restauracji.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym można było dowiedzieć się wiele o alfabecie Braille’a, oraz zobaczyć pomoce stosowane w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Na forum wyświetlany był również film, prezentujący zasady zachowania się wobec osób niewidomych. 


2017-10-18

Udział w gali III edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży

9 października 2017 roku  odbyła się Gala III edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas drugich oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 339, którzy stanowią trzon zespołu WARSZAWSKIE RETRO, wyśpiewali nagrodę piosenką „Dziewczyna z granatem”. Zgromadzona  w sali widowiskowej MDK „Ochota” publiczność, doceniła występ gromkimi brawami. Wśród licznej widowni znaleźli się Goście Honorowi - Burmistrz Dzielnicy Ochota pani Katarzyna Lęgiewicz i naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania pan Krzysztof Grochowski, pani Agnieszka Łużyńska, wokalistka i juror przeglądu oraz kombatanci ze Związku Sybiraków. 

                                                                                                 Gratulujemy!


2017-10-15

DEBATA WYBORCZA I WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 4 października 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VII oraz gimnazjum z  kandydatami do  Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Podczas debaty, którą prowadzili opiekunowie Samorządu, p. Agnieszka Ciesielska i p. Grzegorz Fijałek, wyborcy mieli okazję wysłuchać planów swoich kolegów związanych z  działalnością na rzecz szkoły i  społeczności uczniowskiej. Kandydaci prezentowali programy, przekonując, że warto głosować właśnie na nich, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące swojej wizji pracy w samorządzie. 

6 października 2017 r. uczniowie klas IV – VII oraz gimnazjum wybrali Zarząd Samorządu Uczniowskiego, głosując w następujący sposób:

 

Lp.

Imię i nazwisko kandydata

Liczba oddanych głosów

1.

Jan Paradowski III B

69

2.

Michał Proppé III B

68

3.

Gabriela Wilk III C

47

4.

Antoni Derlacki KL 7C

44

5.

Jakub Popiel KL 5B

26

6.

Wojciech Próchnicki KL 5B

25

7.

Jan Wroński KL 4B

23

8.

Aleksandra Konarska KL 5A

14

9.

Patrycja Duksztulska KL 4B

14

Nowemu Zarządowi życzymy sukcesów i satysfakcji z pracy na rzecz szkoły i  społeczności uczniowskiej.


2017-10-07

DZIEŃ SĄSIADA PO WIETNAMSKU

Fundacja Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsce, która w ubiegłym roku szkolnym współfinansowała organizację Dnia Kultury Wietnamskiej w naszej szkole, zaprosiła uczniów klas IIC i IIIB, wraz z grupą nauczycielek, do udziału w festynie „DZIEŃ SĄSIADA PO WIETNAMSKU”. Impreza odbyła się w dniu 17 września 2017 r. w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Warszawie. Wśród organizatorów festynu były: Urząd Dzielnicy Ochota, ambasada Wietnamu i wietnamskie organizacje społeczne.

Podczas bogatej części artystycznej zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać m.in. polskie i wietnamskie występy taneczne i wokalne, pokaz tradycyjnych strojów Áo dài z kolekcji projektantki Bich Ha oraz koncert tradycyjnej muzyki ludowej.

Nasi gimnazjaliści zaprezentowali ludowy taniec z wachlarzami oraz piosenkę „Bốn Chữ Lắm”, wywołując burzę oklasków i aplauz publiczności. Obsługiwali również stanowisko z tradycyjnymi grami i zabawami wietnamskimi, na którym dużym powodzeniem cieszyła się gra „Ô ăn quan”. Nauczycielki prezentowały swoje umiejętności kulinarne, przygotowując tradycyjne, wietnamskie potrawy


2017-10-07

SUKCES NASZEJ SZKOŁY NA 21. PIKNIKU NAUKOWYM POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Z wielką radością prezentujemy opinię Zespołu Organizacyjnego  Pikniku Naukowego dotyczącą naszego tegorocznego stanowiska piknikowego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, ale szczególnie dziękujemy naszym uczniom, którzy tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę.

 

"Szanowni Państwo,

 

Bardzo dziękujemy za udział w 21. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Dziękujemy za Państwa wyobraźnię i otwartość, doceniamy wysiłek włożony w przygotowanie stanowiska piknikowego. Dzięki Państwa zaangażowaniu Piknik jest tak wyjątkowy.

  

Poniżej znajdą Państwo kilka spostrzeżeń dotyczących Państwa stanowiska:

 

Państwa stanowisko zostało bardzo dobrze ocenione przez Zespół Programowy, głównie dzięki samodzielnemu młodemu bardzo zaangażowanemu zespołowi. Dodatkowym atutem stanowiska było to, że wszystkie prezentowane modele zostały samodzielnie opracowane i przygotowane przez uczniów. Podczas wszystkich pokazów uczniowie byli bardzo przekonujący, z ogromnym zaangażowaniem opowiadali, w jaki sposób wykonali własne makiety, jak eksperymentowali i zbierali dane potrzebne do realizacji prezentowanych na Pikniku prac. Potrafili w sposób pasjonujący zainteresować uczestników wydarzenia. Prezentowane pokazy były efektem ich wcześniejszych projektów i prac przygotowywanych specjalnie na Piknik. To najmocniejsza strona stanowiska. Uczniowie nie dosyć, że byli żywym i namacalnym przykładem samodzielnego eksperymentowania i prowadzenia projektów badawczych w szkole, to jeszcze na bieżąco, w trakcie Pikniku, robili pomiary np. dwutlenku węgla i opowiadali, w jaki sposób te parametry zmieniają się w ciągu dnia. Gratulujemy świetnego stanowiska i zapraszamy  do udziału w kolejnym Pikniku Naukowym.

 

Korzystając z okazji,  życzymy Państwu niesłabnącego entuzjazmu i zaangażowania w działania związane z upowszechnianiem nauki.

 

Pozdrawiamy

Zespół Organizacyjny Pikniku Naukowego"

 


2017-09-26

Spotkanie z autorką

We wtorek 19 września 2017 roku uczniowie z klasy III b i III c wraz ze swoimi wychowawczyniami  wybrali się na spotkanie z autorką książek dla dzieci Nataszą Sochą. Pogoda nam dopisywała więc w świetnych humorach wyruszyliśmy do Biblioteki Multimedialnej przy ulicy Tynieckiej.  Dzieci z ciekawością wysłuchały fragmentów premierowej części przygód Zuli pt.:„ Zula w szkole czarownic”. Jest to już druga część  książki o rezolutnej dziewięciolatce, która  przypadkowo odkrywa w sobie pokłady magii. Uczniowie zadawali autorce mnóstwo pytań związanych z pracą pisarza. Pani Natasza Socha ciekawie na nie odpowiadała  i zachęcała dzieci do prób pisania własnych opowiadań. Kto wie, czy wśród naszych uczniów nie ujawni się prawdziwy pisarski talent ?!

Dzieci mogły kupić książkę i uzyskać w niej autograf pisarki. Było też wspólne zdjęcie.

W naszej szkolnej bibliotece mamy obie książki: „Zula i porwanie kropka” oraz „Zula w szkole czarownic”. Pani Natasza Socha wpisała w nich coś specjalnie dla czytelników z naszej szkoły!

 


2017-09-12

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Spotkaliśmy się wszyscy (nauczyciele, uczniowie i rodzice) w dużej sali gimnastycznej. Na początku uroczystości zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Potem pani dyrektor Lidia Kumanek przywitała nas bardzo serdecznie i z zapałem opowiadała o tym, co czeka nas w najbliższych miesiącach. Pani dyrektor Ewa Liwska przedstawiła wychowawców wszystkich klas.  Na koniec nasz szkolny zespół wokalno-taneczny „Warszawskie nutki” wykonał dwie piosenki. Teksty piosenek pozwoliły nam na dobre pożegnać wakacje i zacząć myśleć o obowiązkach szkolnych. Po uroczystości udaliśmy się z nauczycielami do sal.

Miło było spotkać kolegów, koleżanki i swoje Panie.  Najmłodsi z nas byli bardzo przejęci. Dla nich wszystko jest tu nowe. Mamy nadzieję, że szybko polubią naszą szkołę i  co dzień    z radością będą do niej przychodzić, by zdobywać wiedzę, nawiązywać przyjaźnie i bawić się wesoło.

Po wakacjach jesteśmy wypoczęci i pełni zapału do nowych wyzwań!

                                                                                                                                     Uczniowie klas I-III
2017-09-12

Akcja "Lato w mieście 2017"

W dniach 17.07 – 28.07.2017 w naszej placówce 109 uczniów szkół podstawowych skorzystało z proponowanych przez nas zajęć w ramach akcji ,,Lato w mieście 2017''. Z naszej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 339 w akcji uczestniczyło 49 uczniów.

Program akcji był realizowany w godzinach: 7.00 – 17.00.

Uczestnicy akcji wzięli udział w następujących wyjściach i wycieczkach:

- do kręgielni w klubie Arco – 4 razy

- do kina – 3 razy

- wycieczka do ZOO

- na basen

- Las Kabacki - zajęcia ,,Gry i zabawy przyrodnicze''

- Muzeum Narodowe

- Łazienki Królewskie - zajęcia ,,Zostań nadwornym artystą'' oraz ,,Środowisko a wygląd zwierząt''

-  Muzeum Sztuki Nowoczesnej

- sala zabaw ,,Eldorado''

- Teatr Baza – przedstawienie ,,Spektakl o Wiśle''

- zwiedzanie Belwederu

- Centrum Nauki Kopernik

- Centrum Pieniądza

W szkole uczestnicy akcji wzięli udział w następujących zajęciach i imprezach: ,,Deko torba'', ,,Deko mydło'',,,Wiem co jem'', nauka udzielania pierwszej pomocy przeprowadzona przez ratownika medycznego, zajęciach profilaktycznych z Policją, oglądały przedstawienie teatralne ,,Podróż za horyzont''.

Nauczyciele pracujący podczas akcji przeprowadzili wiele atrakcyjnych zajęć:

- zajęcia integracyjne i komputerowe, taneczne, dyskoteka – p. Beata Łuczyńska – Kamińska, p. Iwona Wasilewska - Beck

- rozgrywki, konkursy i turnieje sportowe – p. Daniel Grochowalski i p. Kamil Grochowalski, p. Michalina Szymczak

- zajęcia muzyczne, nauka tańca,  zapoznanie dzieci z muzyką klasyczną – p. Marzena Pomianowska i p. Anna Krawczyk

- zajęcia z animacji kulturalnej – czytelnicze, poznawanie zabytków Warszawy - p. Renata Ferenc, p. Agnieszka Kędzierska i p. Lidia Olszewska

- zajęcia plastyczne  – piasklejki i inne techniki plastyczne, zapoznanie uczestników z różnymi technikami plastycznymi – p. Monika Kos, p. Emilia Wiórkowska, p. Balbina Sochaczewska

-  zajęcia z animacji turystycznej – p. Anna Chrzanowska - Bereda

  Dziękujemy za skorzystanie z naszej oferty zajęć podczas akcji ,,Lato w mieście 2017'' w naszej szkole.

 

                                                                                     kierownik akcji ,,Lato w mieście 2017'' – p. Grzegorz Bańka


2017-06-30

Rejs po oceanie wyobraźni

W dniu 19 czerwca 2017 r. dzieci z klasy 2 c wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się w fantastyczną podróż.

O godzinie 18.00 rozpoczęło się przedstawienie przygotowane przez nasze panie: Elżbietę Kopyt i Miłosławę Kowalczewską z okazji zakończenia roku szkolnego.

 

Reżyserem była pani Ela Kopyt, która opracowała  ciekawy scenariusz. Bardzo jej pomogli nasi rodzice. Tata Jadzi – pan Bartek Mróz był akompaniatorem i na pianinie grał melodie wszystkich piosenek, które śpiewaliśmy. Tata Hani – pan Michał Łukaszyk wymyślił różne efekty dźwiękowe i prezentował je w czasie występu. Przywiózł też dla nas cały sprzęt nagłaśniający i mnóstwo zadziwiających  instrumentów (kołatki, grzechotki, dzwonki, tamburyna, bębenki itp.)

 Mama Jadzi – pani Zosia Mróz wyczarowała prawdziwie teatralną scenografię. Wszyscy się nią zachwycali!

Nasze przedstawienie było jak fantastyczny rejs!

Przyszedł do nas Wakacjusz, który tak czarował, że zamienił klasę w okręt: „OKRĘT MARZYCIEL”. Byliśmy ubrani jak marynarze. Dekoracje były tak niesamowite, że czuliśmy się naprawdę jak na okręcie.  I rozpoczął się rejs!

Płynęliśmy po Oceanie Wyobraźni, przez Zatokę Przyjaźni. Odwiedziliśmy Półwysep Uśmiechu i różne wyspy np. Piegusa, Leniwca, Fantazjanę, Skoczyn. Na każdej spotykaliśmy się z jej mieszkańcami.

Najfajniejsza była Muzyczna Wyspa, bo na niej wszyscy mogliśmy grać na różnych instrumentach. Mama Poli- pani Aneta Nagajek przygotowała Polę, Jadzię, Marysię i Hanię i dziewczynki świetnie zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa”, a my im przygrywaliśmy. Na tej wyspie dziewczynki, które uczą się grać na instrumentach zaprezentowały swoje umiejętności. Pola grała na skrzypcach, a Jadzia, Marysia i Justynka na pianinie.

Niestety przyszedł moment, kiedy Wakacjusz znowu zmienił okręt w klasę i musieliśmy wrócić do rzeczywistości. Uświadomił nam, że w wakacje przecież możemy odbyć wiele wspaniałych podróży, zwiedzić urokliwe miejsca i przeżyć ciekawe przygody. To prawda!

Wszystkim bardzo się nasz występ podobał ! A my bardzo lubimy zabawę w teatr z naszymi Paniami.

Dzieci z klasy 2 c

 


2017-06-29

Szkolna Paraolimpiada

Już od 4 lat w naszej Szkole organizowana jest Międzyszkolna Paraolimpiada. W tym roku odbyła się 13 czerwca. Oprócz gości z innych szkół na zawody została zaproszona absolwentka naszej Szkoły pani Monika Gibes, żeglarka, reprezentantka Polski w ostatnich Igrzyskach Paraolimpijskich.

Uczestniczyliśmy w wielu konkurencjach, między innymi  w biegu na krótkim i długim dystansie, skoku w dal, rzucie woreczkiem do celu.  Bardzo kibicowaliśmy wszystkim zawodnikom, którzy w rywalizację wkładali całe swoje serce i umiejętności.

Mieliśmy też możliwość uczestniczenia w warsztatach capoiery.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy.

uczniowie klas 0 - III


2017-06-14

CZY LIŚCIE SĄ ZIELONE? - wycieczka do Polskiej Akademii Nauk

W piątek, 9 czerwca, pan Szymon Świeżewski, tata Stasia z gimnazjalnej IIB, zaprosił całą klasę do Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, gdzie każdy z uczniów miał okazję poczuć się naukowcem, przeprowadzającym eksperymenty.

 

Gimnazjaliści izolowali barwniki z roślin rosnących w szklarniach Instytutu. Rozdrabniali je i mieszali z etanolem. Następnie, po odwirowaniu,  wydzielone barwniki rozdzielane były metodą chromatografii cienkowarstwowej – uczniowie przygotowywali paski bibuły nasączone powstałą, zieloną cieczą a następnie umieszczali je w naczyniach z rozpuszczalnikiem. Na bibule powstały kolorowe pasma, świadczące o tym, że zielone liście roślin  zawierają oprócz chlorofilu także karotenoidy, nadające barwę żółtą czy pomarańczową. Aby potwierdzić identyfikację barwników, młodzi naukowcy wykonali pomiar widm absorpcyjnych poszczególnych pasm. 

Wizyta w Polskiej Akademii Nauk była świetną okazją do poznania zawodu naukowca. Pan Świeżewski opowiadał o tym, jak zostać naukowcem, na czym polega ta praca i jak wygląda życie osoby, która poświęciła się pracy naukowej. Uczniowie, podczas dyskusji, zastanawiali się, jakie cechy trzeba mieć, żeby być naukowcem i czerpać satysfakcję z uprawiania tego zawodu.

Na koniec spotkania znalazła się jeszcze chwila na zabawę suchym lodem.


2017-06-13

Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II


2017-06-05

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik za nami.

Ponad dwustu wystawców, takich jak instytuty  naukowe, wyższe uczelnie, koła studenckie i wśród nich nasza szkoła. To wielkie wyróżnienie, ale i wielka odpowiedzialność.  Sprostaliśmy temu wyzwaniu i nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród odwiedzających.


Tematem wiodącym tegorocznego pikniku była Ziemia, więc  na nasze wystąpienie złożyły się związane z tą tematyką prezentacje matematyczne, biologiczne i  fizyczne.

 

W części matematycznej znalazły się łamigłówki i quiz. "Jaka jest najwyższa góra, najdłuższa rzeka, największa pustynia?" Podpowiedzi mogliśmy znaleźć na  makietach kontynentów i plakatach. Nasi goście mogli obliczyć również odległość okrętu od brzegu – tak jak to zrobił Tales. Wskazywaliśmy też kapitanowi, jak ma wyznaczyć bezkolizyjne trasy do pięciu wysp. 

Próbowaliśmy opasać sznurkiem pomarańczę. Potem robiliśmy to samo z Ziemią! A na koniec wpuszczaliśmy tam kota. Brzmi nieprawdopodobnie? Trzeba było się nieźle nagłówkować. 


W części biologiczno-fizycznej skupiliśmy się na zagadnieniach ekologii i czystości powietrza. Ponieważ planujemy zorganizowanie przy naszej szkole Ogrodu naukowego, więc pokazaliśmy kilka wybranych eksperymentów, które będą przeprowadzane  przez naszych uczniów podczas zajęć w  ogrodzie. Dużym  zainteresowaniem cieszyły sie dwa domki, z których jeden miał dach pokryty specjalnie wyhodowaną rzeżuchą. Wewnątrz umieszczone były przyrządy wskazujące jaka jest w domku temperatura i wilgotność.  Obserwacja prowadziła do wniosku, że zdecydowanie gorzej żyłoby się mieszkańcom domu z czarnym dachem.  Drugą atrakcją, szczególnie obleganą przez najmłodszych gości pikniku  była fontanna zasilana baterią słoneczną, której działanie zakłócał cień dłoni.

 

Nieco starsi nasi goście bardzo interesowali się pomiarami jakości powietrza, które przeprowadzaliśmy na naszym stanowisku i poza nim używając  miernika  node, którym dysponujemy dzięki uprzejmości właścicieli firmy ODDECH TO ŻYCIE.PL.  Odwiedzający nasze stoisko mogli także dowiedzieć się jaka jest w danym dniu jakość powietrza nie tylko w Warszawie, ale i w miejscowości, z której przyjechali. W naszym namiocie można było także obejrzeć różne maski antysmogowe oraz dowiedzieć się jak w specjalnej doniczce hodować rośliny ozdobne usuwające toksyczne związki z powietrza. Z przyjemnością informujemy, że wśród naszych gości był p. Wiktor Niedzicki, znany i ceniony  popularyzator  nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, autor około 800 programów telewizyjnych, artykułów, książek i serii broszur "Laboratorium Wiktora". Gratulował nam świetnych uczniów i zamieścił film z pikniku, gdzie znalazło się także miejsce dla naszej szkoły.

https://www.facebook.com/niedzicki/

 

 

Sukces naszej szkoły nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli i naszych wspaniałych uczniów, którzy przygotowali eksponaty na piknik, a podczas pikniku swoim doskonałym zachowaniem, wiedzą i życzliwością okazali się świetnymi  reprezentantami  naszej  szkoły. Wielkie dzięki!

Dziękujemy bardzo za życzliwość i udostępnienie nam doskonałego miernika jakości powietrza   node, doniczki i masek p. Agnieszce Liszka – Dobrowolskiej,  właścicielce firmy ODDECH TO ŻYCIE.PL. 

Dziękujemy p. Robertowi Twarowskiemu, który zapewnił nam transport  wyposażenia naszego stoiska oraz pomagał w montażu i demontażu.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w wyposażeniu naszego stanowiska p. Mirosławowi Proppé.


2017-06-04

NGÀY VĂN HÓA VIẸ̑T NAM – DZIEŃ KULTURY WIETNAMSKIEJ

W dniu 18 maja 2017 roku, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu państwa Cao Thị Hà i Trịnh Hoài Nam, uczniowie naszej szkoły udali się w egzotyczną podróż do dalekiego Wietnamu. W przygotowaniach Dnia Kultury Wietnamskiej, oprócz pomysłodawców, wzięli udział uczniowie klas Ic i IIb gimnazjum, nauczycielki: p. Balbina Sochaczewska, p. Agnieszka Mańkowska, p. Agnieszka Jagodzińska, p. Aleksandra Maciszewska, p. Monika Zielińska, p. Anna Czyżewska i p. Lidia Olszewska, p. Victoria Hòa Trần  oraz grupa wietnamskich gości.

 

O godz. 9.00 zgromadzona publiczność obejrzała taniec z bębnami Múa Trống Cơm, w wykonaniu uczniów klasy IC. Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor Lidię Kumanek oraz państwa Cao Thị Hà i Trịnh Hoài Nam, odbył się pokaz tradycyjnych strojów. Po nim, uzdolnieni językowo i muzycznie pierwszoklasiści, zaśpiewali PO WIETNAMSKU piosenkę Bốn Chữ Lắm.
Kolejny punkt programu,  Múa Lân, wywarł duże wrażenie na oglądających. W rytmie bębna na scenę wkroczyły dwa lwy, których tańcem dyrygował wielkogłowy Budda Di Lặc, będący symbolem dobra i radości. W niesamowitych kostiumach lwów oraz Buddy była ukryta piątka uczniów klasy IIB.

Pierwsza część uroczystości zakończyła się pięknym tańcem z wachlarzami Múa Quạt, w wykonaniu grupy dziewcząt z obu klas.Po przerwie na uczniów klas gimnazjalnych czekało wiele atrakcji.

Gimnazjaliści z IC i IIB przygotowali film i prezentacje przybliżające kulturę i życie codzienne w Wietnamie. Chętni uczniowie brali udział w quizie, w którym nagrodami były oryginalne, wietnamskie słodycze. Na forum można było oglądać różnorodne tradycyjne wyroby, oraz wystawę fotografii, prezentujących między innymi stroje i zwyczaje wietnamskie. Na stanowisku plastycznym uczniowie wykonywali laleczki w tradycyjnych strojach, kolorowe, bambusowe gwiazdy oraz origami – kwiaty lotosu.

Wiele osób gromadziło się przy stanowisku prezentującym gry i zabawy. Najsprawniejsi mogli się sprawdzić, skacząc przez bambusowe tyczki a miłośnicy planszówek rozgrywali kolejne partie gry Ô ăn quan. Można było również zagrać w odpowiednik starej, podwórkowej gry w ciupy. W wersji wietnamskiej zamiast kamieni używane były woreczki z ryżem i bambusowe pałeczki.

Smakowitymi zapachami kusiło stanowisko prezentujące wietnamską kuchnię. Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy mieli okazję nauczyć się jeść pałeczkami oraz spróbować różnych przysmaków, a nawet przygotować je samodzielnie.

 

 

Po uroczystości nasi wietnamscy goście, pani dyrektor, uczniowie klas IC i IIB oraz nauczyciele zebrali się na patio, gdzie nastąpiło podsumowanie imprezy, podziękowania i miły poczęstunek.

 

 

Organizację Dnia Kultury Wietnamskiej umożliwiły darowizny finansowe i rzeczowe od:

 • Fundacji Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsce,

 • Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce Oddział w Raszynie,

 • Stowarzyszenia Wietnamskiego Kung-Fu w Polsce.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Kultury Wietnamskiej.

                                                                                                     

                                                                                                                                         Organizatorzy

2017-05-30

Zapraszamy!

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk 21 Pikniku Naukowego.
Nasza szkoła ma stoisko w namiocie A 34.
Do zobaczenia 3 czerwca na Stadionie PGE Narodowym!

2017-05-16

Dzień kultury wietnamskiej w naszej szkole

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem dnia:

DZIEŃ KULTURY WIETNAMSKIEJ 


2017-04-02

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku każda klasa miała swoją krótką prezentację. Były to występy wokalno-muzyczne. Wszystkim bardzo zależało, żeby świetnie wypaść, więc swoje przedstawienia ćwiczyliśmy od kilku tygodni, a efekty naszych starań pokazujemy na zdjęciach.

                                                                                                                                                              uczniowie klas 0 - III


2017-04-01

Awans naszych uczennic

Dziewczęta z naszego gimnazjum awansowały do półfinału piłki siatkowej w Mistrzostwach Mokotowa w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!
 

2017-03-24

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła, już po raz kolejny,  została przyjęta do Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Polskiej Akademii Nauk, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta miasta stołecznego Warszawy, Urzędu Patentowego, Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku w ramach udziału w 7. edycji programu edukacyjnego uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w warsztatach kreatywnych organizowanych na wyższych uczelniach technicznych oraz mogą zgłaszać swoje pomysły w konkursie na wynalazek. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas gal finałowych, które odbędą się w czerwcu 2017 roku. Z przyjemnością informujemy, że w poprzednich edycjach nasi uczniowie byli dwukrotnie finalistami tego konkursu.

Bieżące informacje o programie, zdjęcia i relacje live z warsztatów dostępne są na kanałach społecznościowych Akademii Wynalazców: Facebook,  Snapchat:  akademiaboscha, Google+  oraz  YouTube.

Więcej informacji na temat programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha można znaleźć na stronie: www.akademiawynalazcow.edu.pl.


2017-01-22

Szkolne jasełka

Dnia 22 grudnia br. miałam przyjemność obejrzeć szkolne jasełka. Z zaciekawieniem i ogromną  przyjemnością śledziłam grę  aktorów  przybliżających   biblijną  historię Maryi i Józefa. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Scenariusz obfitował w elementy humorystyczne. Przygotowane i rozdane wcześniej widzom teksty kolęd i pastorałek pozwoliły publiczności śpiewać razem z chórem.

Jasełka wyreżyserowała pani Barbara Nowosielska. W przedstawieniu wystąpili uczniowie pierwszych klas gimnazjum oraz nauczyciele: p. Monika Zielińska, p. Agnieszka Mańkowska, a także p. dyrektor Lidia Kumanek. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Izdebska.

 

 

Wspomnienia aktorów:

 

Niektóre sceny wymagały przełamania barier uczeń – nauczyciel. 

 

Udział w przedstawianiu był miłym urozmaiceniem życia szkolnego, a praca nad tą sztuką była dużą przyjemnością.

 

Na próbach zawsze towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Moim zdaniem były to najlepsze jasełka, w których brałam udział!

 

 


2017-01-19

Konkurs "Dzieci z Bullerbyn"

W bibliotece szkolnej dla klas trzecich szkoły podstawowej w dniach 24 - 26 stycznia 2017 r. odbędzie się Konkurs ze znajomości lektury "Dzieci z Bullerbyn" i informacji o życiu i twórczości Astrid Lindgren. 


2017-01-19

Spotkanie autorskie

Biblioteka szkolna zaprasza klasy 0 - 3 szkoły podstawowej na spotkanie autorskie z pisarką p. Barbarą Szelągowską  i ilustratorką książek dziecięcych p. Moniką Jędrychowską, które odbędzie się dnia 23 stycznia 2017 r. o godzinie 11.00 w świetlicy szkolnej.


2016-12-04

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2016 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Misiowe święto zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

My również postanowiliśmy w tym roku pobawić się, przy okazji dnia naszej ulubionej maskotki.

Wszystkie klasy 0-3 włączyły się radośnie do misiowych zadań. Powstały piękne portrety misiów (wyklejane, odciskane, rysowane, malowane) i rymowane wierszyki. Uczyliśmy się piosenek o misiach, poznawaliśmy misie z filmów i książek oraz bardzo licznie wzięliśmy udział w szkolnym Misiowym Konkursie Recytatorskim.

Konkurs odbył się 23 listopada 2016 r., wzięło w nim udział 46 uczniów, którzy zaprezentowali wiersze o … misiach!

Komisja konkursowa, po przesłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała następujące miejsca:

I miejsce        - Wojciech Alimowski kl. „0”

                        -  Aleksy Misiuk kl. 3 b

II miejsce       - Alicja Próchnicka kl. „0”

                        - Jan Kołdras kl. 2 c

III miejsce     - Magdalena Młynarczyk kl. 3a

                        - Grzegorz Bukowski kl. 3b

WYRÓŻNIENIE

Zofia Krzemińska kl. „0”

Karolina Mędelewska kl. 1

Alex Kokoszka kl. 1

Maja Jaruga kl. 1

Aleksandra Róg kl. 2 a

Pola Jabłecka kl. 2 a

Konstantinos Theodorou kl. 2 a

Julia Pankiewicz kl. 2 c

Pola Robak kl. 2 c

Marcin Staszczak kl. 2 c

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Oczywiście „Opowiadania o misiach”!

Gratulujemy!!!

 

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie naszych misiowych zadań. Zwycięscy recytatorzy zaprezentowali swoje wiersze, dzieci z klasy 1 zaśpiewały dwie piosenki o misiach, a troje uczniów z kl. 3b przedstawiło tekst zawierający ciekawostki z życia prawdziwych niedźwiedzi. Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Lidia Kumanek, która opowiedziała dzieciom o swoim ulubionym misiu i wręczyła przedstawicielom klas dyplomy za zaangażowanie i wykonanie przepięknych prac. Każda klasa dostała też misiowe łakocie.

Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom i dzieciom z klas 0-3 za wspólną zabawę.

Organizatorki: Elżbieta Kopyt, Monika Kos

Pamiętajcie o swoich Misiakach - Przytulakach, na co dzień, nie tylko od święta!


2016-11-24

Kiermasz bożonarodzeniowy

Szanowni Państwo,

uprzejmie informjuemy, że skorzystaliśmy z zaproszenia Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., CBF NOWY ŚWIAT i MARS Real Estate udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują kartki i akcesoria świąteczne.

Zapraszamy Państwa do pomocy w przygotowaniu wyrobów na kiermasz. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na szkolny bus.

Szkolnym organizatorem wydarzenia jest pani Agnieszka Holc-Jagodzińska.


2016-10-11

SUKCES NASZEJ SZKOŁY NA 20. PIKNIKU NAUKOWYM POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK !!!

Zachęcamy do zapoznania się z przysłaną nam opinią Zespołu Organizacyjnego 20. Pikniku Naukowego,

który oceniał wszystkie stanowiska piknikowe

 

Szanowni Państwo,

 

bardzo dziękujemy za udział w 20. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Dziękujemy za Państwa wysiłek, wyobraźnię i otwartość w dzieleniu się wiedzą z publicznością. Wspólnie udowadniamy, że o nauce można mówić w sposób ciekawy i przystępny. Tłumy zwiedzających i renoma Pikniku, także poza granicami Polski, są również Państwa zasługą!

 

Jednocześnie każda kolejna edycja przynosi nowe doświadczenia i wnioski, które służą jako punkt wyjścia do rozważenia zmian w kolejnych latach.

 

Poniżej znajdą Państwo kilka spostrzeżeń dotyczących Państwa stanowiska:

 

W opinii naszego ewaluatora stanowisko było interaktywne, interesujące, estetyczne, dobrze zorganizowane i miało piknikowy charakter. Zaprezentowane pokazy były interesujące a także oryginalne. Najlepszym pokazem był „Zmierz się z hałasem”. Uczniowie przed piknikiem wykonali eksponat – specjalny domek odpowiednio wyciszony. Uczestnik pokazu mógł samodzielnie sprawdzić jak zmienia się natężenie dźwięków po wejściu do domu (średnio wyciszonego) oraz po otwarciu okna. Uczestnik pokazu miał do dyspozycji miernik hałasu. W bardzo interaktywny sposób został przedstawiony problem wpływu hałasu na nasze zdrowie. Warte docenienia jest również wykorzystanie przez prezentujących aplikacji, która umożliwia pomiar hałasu. Stanowiska to dwa namioty w różnych lokalizacjach, oba były dobrze przygotowane. Największym atutem tych stanowisk była świetnie przygotowana młodzież. Młodzi prezenterzy bardzo łatwo nawiązywali dialog z uczestnikami pokazów i potrafili go podtrzymywać. Publiczność była świetnie włączana w pokazy przez co chętnie angażowała się w przygotowanie zadania. Stanowiska były bardzo interaktywne, szczególnie stanowisko Zmierz się z hałasem. Ogólna ocena ewaluatorów jest bardzo pozytywna. Czekamy na Państwa zgłoszenie na kolejny Piknik Naukowy.

 

Mamy nadzieję, że powyższe spostrzeżenia członków Zespołu Programowego będą dla Państwa wartościowym uzupełnieniem procesu przygotowania i realizacji stanowiska piknikowego.

Korzystając z okazji,  życzymy Państwu niesłabnącego entuzjazmu i zaangażowania w działania związane z upowszechnianiem nauki.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Organizacyjny Pikniku Naukowego

 


2016-10-11

PAŁACYK MICHLA, ŻYTNIA, WOLA…

Uczniowie drugich klas naszego gimnazjum wzięli udział w niezwykłych lekcjach historii i wychowania obywatelskiego. Ich gościem był Pan Piotr Łubieński, ps. „Andrzej”, żołnierz Powstania Warszawskiego, który walczył w pułku „Baszta” na terenie dolnego Mokotowa, Sielc i Czerniakowa. Dla wszystkich uczniów spotkanie to było wyjątkowym przeżyciem, a IIB przygotowała niespodziankę i powitała „Andrzeja” powstańczą piosenką „Pałacyk Michla”, hymnem batalionu „Parasol”. Pan Piotr Łubieński, wyposażony w mapy i zdjęcia, opowiadał o sytuacji historycznej w przededniu wybuchu powstania i o samych walkach w Warszawie. O tym jak interesująca była to opowieść świadczy fakt, że spotkania trwały dłużej, niż początkowo planowano. Na zakończenie gimnazjaliści otrzymali pamiątkowe pocztówki, a Panu Łubieńskiemu każda klasa wręczyła podziękowanie podpisane przez wszystkich uczniów.


2016-10-09

X Festiwal Nauki Małego Człowieka (24-25 września 2016r.)

Jak zawsze było bardzo interesująco, dużo odwiedzających, dużo radości.

W tym roku nasza szkoła miała aż trzy stanowiska: matematyczne w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, fizyczne i biologiczne w namiocie przed budynkiem Instytutu Fizyki PW oraz stanowisko na zewnątrz namiotu.

Odwiedzający stoisko matematyczne "łamali sobie głowy"  rozwiązując różne zadania logiczne i bawiąc się układając "kolorowe sudoku".

W namiocie wirował w strumieniu powietrza duży krąg  złożony z kolorowych balonów, dzieci bawiły się piłeczkami do ping-ponga "uwięzionymi"  w powietrzu, sprawdzały czy człowiek może być rodzajem baterii elektrycznej i budowały wirujące papierowe helikopterki. Wszystkie te aktywności wzbudzały wiele śmiechu ale i zdziwienia  obserwowanymi zjawiskami. Druga część naszego stoiska to stanowisko biologiczne gdzie   tłoczno było przy mikroskopie połączonym z telewizorem. Tu w bardzo dużym powiększeniu można było obserwować można było swoje włosy czy też własnoręcznie przygotowane ciekawe preparaty.

Przed namiotem ustawiliśmy stanowisko do zabawy papierowymi rakietkami napędzanymi powietrzem z pustej butelki po wodzie mineralnej.  Dzieci, z pomocą naszych uczniów wykonywały rakietki, a potem celowały nimi w "butelkowe kręgle". Zabawy i śmiechu było co nie miara! Nawet mamy i tatusiowie brali udział w zawodach ze swoimi pociechami.

Opiekunowie dzieci odwiedzających nasze wszystkie stanowiska byli pod wrażeniem doskonałego kontaktu naszych uczniów z młodszymi kolegami, zwracali uwagę na ich kulturę osobistą , życzliwość  i świetne przygotowanie do tłumaczenia zjawisk  i odpowiadania na pytania dzieci.

Nasi uczniowie spisali się doskonale, wielkie dzięki za poświęcony wolny czas i godne reprezentowanie naszej szkoły !

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom naszej szkoły, którzy w różnej formie pomagali nam w przygotowaniu stanowisk i dyżurowali z nami na stoiskach.

 

                                                                                                        Szkolny Zespół Festiwalu Nauki Małego Człowieka

 


2016-10-03

Zwycięstwo w konkursie Warsaw Super Spellers!

23.09.2016 odbył się finał konkursu z jęz. angielskiego Warsaw Super Spellers. W finale dyktanda wzięło udział 170 uczestników z 11 gimnazjów – publicznych i niepublicznych, po raz pierwszy również z Mokotowa i Piaseczna. Nasza uczennica z klasy IIIB gimnazjum, Karolina Kubicka, zajęła trzecie miejsce, zdobywając 84 punkty, tylko o dwa punkty mniej od zwycięzcy konkursu! W rywalizacji szkół natomiast, nasze Gimnazjum nr 12 zajęło pierwsze miejsce (72 pkt), wyprzedzając tym samym Gimnazjum 91 z ul. Kajakowej (71,4 pkt – drugie miejsce), oraz Gimnazjum 95 z ul. Lokajskiego (69,13 pkt – trzecie miejsce). Warto było się postarać o jak najlepszy wynik, nie tylko ze względu na satysfakcję, ale i nagrody. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały rocznym lub półrocznym kursem języka angielskiego w szkole TE Sokrates, kuponem rabatowym na 200 zł na wybrany kurs zagraniczny z oferty Speak&Travel oraz książkami. Ursynowską edycję Warsaw Super Spellers zorganizowały wspólnie: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, wydawnictwo Pearson Central Europe oraz szkoła językowa TE Sokrates. Patronem honorowym imprezy był burmistrz dzielnicy Ursynów. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do konkursu i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu w lokalnym portalu, w którym wydarzenie zostało opisane.
 


2016-09-22

X Festiwal Nauki Małego Człowieka - 24 i 25 września 2016r.

Kolejny już raz nasza szkoła będzie miała swoje stanowiska na jubileuszowym X Festiwalu Nauki Małego Człowieka w dwu miejscach na terenie Politechniki Warszawskiej: stoisko matematyczne w bardzo nowoczesnym budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych , a stoiska biologiczne i fizyczne w zabytkowym pałacyku Wydziału Fizyki i przed budynkiem. Uczniowie naszej szkoły będą w atrakcyjny sposób zapoznawać młodszych kolegów z tajemnicami świata matematyki, fizyki i biologii.
Bardzo serdecznie zapraszamy w godz. 10 – 16 do odwiedzenia stoisk festiwalowych, a wśród nich i naszej szkoły.
Politechnika Warszawska
ul. Koszykowa 75
więcej informacji na stronie: http://minifestiwal.edu.pl/


2016-07-04

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca usłyszeliśmy ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Jak co roku, Dyrektor Szkoły Pani Lidia Kumanek podziękowała nam za całoroczną pracę, gratulowała nam naszych sukcesów oraz życzyła udanych wakacji. Najlepsi z nas otrzymali nagrody za osiągnięcia w licznych konkursach. Potem w klasach odebraliśmy świadectwa i pożegnaliśmy się z naszymi paniami. Wszystkim życzymy radosnych i słonecznych wakacji.

uczniowie klas I - III


2016-06-23

Jesteśmy "Szkołą przyjazną uczniom z dysleksją"

 

W III edycji projektu „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”

- zarówno Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339, jak i Gimnazjum nr 12 otrzymały - TYTUŁ  SZKOŁY  PRZYJAZNEJ  UCZNIOM  Z  DYSLEKSJĄ, potwierdzony specjalnymi certyfikatami.

 

Uroczystość podsumowania III edycji programu odbyła się 15 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 321 na Bemowie. O godzinie 10.00 zgromadzili się tam wszyscy terapeuci - koordynatorzy ze szkół biorących udział w programie, dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz z niektórych dzielnic warszawskich m. in. burmistrz Bemowa,  dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz gość honorowy z Gdańska – przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji pani Ewa Jakacka. Naszą szkołę reprezentowały p. Monika Kos i p. Elżbieta Kopyt.

Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor SP 321. Po jej wystąpieniu, głos zabrała pani Anna Zych główna koordynatorka projektu. Przedstawiła prezentację podsumowującą dwuletnie działania szkół. Do projektu przystąpiły 73 szkoły z Warszawy i okolic oraz 2 szkoły z Krakowa. Nie wszystkie szkoły uzyskały certyfikaty. Placówki, które zapracowały na tytuł „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją” musiały w latach szkolnych 2014/2015 i 2015/2016 włączyć się do różnego rodzaju zadań, akcji, działań organizowanych zgodnie z regulaminem. Nowością w tym roku była ankieta skierowana do rodziców, którzy mogli się wypowiedzieć, jak w danej szkole wygląda udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i czy szkołę można nazwać przyjazną dyslektykom.

Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji - pani Ewa Jakacka,  w swoim przemówieniu, zwróciła uwagę na fakt, że wzrasta świadomość dysleksji, że wcześniej diagnozuje się dzieci z ryzykiem dysleksji, że docenia się ciężką pracę, jaką trzeba wkładać, by pokonywać specyficzne trudności w nauce. Podkreśliła, że bardzo budujące jest to, że jest tak wielu terapeutów, nauczycieli, którzy chcą inaczej patrzeć na dziecko i którzy spod sterty papierów ciągle widzą dziecko, którzy poszukują różnych metod pracy, terapii angażujących wszystkie zmysły. Zacytowała motto pani prof. M. Bogdanowicz „Kto jak nie my…” i życzyła byśmy nie traciły zapału w naszej codziennej pracy.

Potem odczytano list podziękowania dla pomysłodawczyń i koordynatorek projektu „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją” p. Anny Zych i p. Zofii Komorowskiej. Dzięki zaangażowaniu obu pań metodyczek, ich otwartości dla środowiska terapeutów udało się nagłośnić w Warszawie problem dysleksji i nawiązać sieci współpracy i samokształcenia.

Po oficjalnej części, uczniowie szkoły 321 przedstawili przygotowany przez siebie program artystyczny.

Po nim nastąpiło wręczanie certyfikatów dla zasłużonych szkół, wręczanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursach dla dyslektyków oraz wręczanie podziękowań za współpracę dla wyróżniających się terapeutów. Terapeutki z naszej szkoły - pani Monika Kos i pani Elżbieta Kopyt aktywnie uczestniczyły w pracach projektowych (współorganizowały konkurs techniki czytania dla uczniów klas drugich oraz grę terenową „Szlakiem siedmiu inteligencji”). Dostały za swoją pracę specjalne wyróżnienia i nagrody (pomoce dydaktyczne do zajęć terapeutycznych). Gratulujemy!

Dzięki udziałowi w tym projekcie w naszej szkole wnikliwiej patrzymy na dzieci z dysleksją, dostrzegamy ich mocne strony, podejmujemy działania wyrównujące szanse edukacyjne oraz przekonujemy nauczycieli i rodziców, że osiągnięcie sukcesów jest możliwe, ale przy wytężonej pracy. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom terapeuci z warszawskich szkół nawiązują przyjaźnie, wymyślają międzyszkolne konkursy, gry terenowe, wymieniają się doświadczeniami, uczą się współpracy. Udział dzieci z dysleksją w międzyszkolnych konkursach, spotkania podczas nietypowych zadań z innymi dyslektykami - pozwalają uwierzyć w siebie, dostrzec, że warto pracować i można odnosić sukcesy.

 


2016-06-19

Konkurs wiedzy o Brazylii

31 maja 2016r w L Liceum Ogólnokształcącym im. Ruy Barbosa przy ul. Burdzińskiego 4 odbyła się XVI edycja Konkursu wiedzy o Brazylii.

Głównym Organizatorem konkursu było L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie przy Współpracy z Ambasadą Brazylii w Polsce, Towarzystwem Polsko – Brazylijskim oraz Fundacją Kultury Brazylijskiej Terra Brasilis, nad całością patronat objęło Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Ideą przedsięwzięcia była popularyzacja myśli politycznej i społecznej Ruy Barbosy oraz wiedzy o Brazylii z zakresu historii, kultury oraz geografii, - sprawdzenie umiejętności samodzielnego przetwarzania i zdobywania informacji  na temat Brazylii.

W tym roku po raz pierwszy do konkursu przystąpiły uczennice naszej szkoły Alicja Krynicka –uczennica klasy 3 a oraz Martyna Malcher –uczennica klasy 3 b, którym bardzo serdecznie gratulujemy  zajęcia II miejsca w II Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Brazylii.

Rywalizacja przebiegała dwuetapowo.

I etapie drużyny rozwiązywały krótki test wiedzy o Brazylii, II etap polegał na prezentacji wiersza inspirowanego historią i kulturą Brazylii oraz przygotowaniu przez drużynę dowolnej formy artystycznej(np. krótkiego przedstawienia, dramy, skeczu  prezentacji multimedialnej).

Wystąpienia uczestników konkursu oceniało jury, w skład którego wchodzili: nauczycielka języka portugalskiego, tłumacz przysięgły, p. Grażyna Misiorowska, była nauczycielka języka niemieckiego, Ewa Szmakfefer-Kuszewska,  p. Agata Błoch – członek towarzystwa fundacji Terra Brasilis, p. Ewa Kosińska – nauczycielka geografii w L LO, Stanisław Pawliszewski prezes Towarzystwa Polsko-Brazylijskiego oraz dyrektor L LO im. Ruy Barbosa, Wiesław Włodarski.

Na  konkursie pojawił się również ambasador Brazylii w Polsce Alfredo Leoni,  II sekretarz Aloisio Barbosa de Sousa Neto, pułkownik Cassio Murilo Garcia Coutinho. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Ambasada Brazylii w Polsce. Konkurs organizowany przez L LO im. Ruy Barbosa jest nie tylko świetną formą popularyzacji wiedzy o Brazylii, ale również rozbudza ogólną ciekawość świata. 


2016-06-19

Nasza szkoła wśród najlepszych!

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy „Wars i Sawa” za opracowanie programu wspierającego uczniów uzdolnionych.

26 października 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów.

Certyfikaty „Wars i Sawa” przyznawane są przez władze stolicy szkołom, które wspierają i pracują z uczniami uzdolnionymi

Adresatami tego programu są uzdolnieni uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 339 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 62. Chcemy pomóc im w odkrywaniu swoich zainteresowań, możliwości i zdolności. 

„Uczniowie posiadają różnorodne uzdolnienia, a szkoła jest miejscem ich identyfikacji i planowego rozwoju”.

 

 


2016-06-01

Warsztaty dla rodziców uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej

Dnia 15 czerwca o godz. 18.30 w małej sali gimnastycznej odbędą się warsztaty relaksacji. Zapraszamy rodziców uczniów klas  drugich Szkoły Podstawowej. Prosimy o przybycie w wygodnych strojach.

 

                                                                                                                                         Małgorzata Mikołajczyk

                                                                                                                                                  Anna Stepka


2016-05-31

20. Piknik Naukowy za nami!

Nasza szkoła już po raz ósmy wystąpiła, wśród prawie 200 znakomitych wystawców, na 20. PIKNIKU NAUKOWYM Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia. Piknik odbywał się w tym roku 7 maja i już kolejny raz na Stadionie Narodowym. Wiodącym tematem Pikniku było ZDROWIE

Nasza szkoła miała w tym roku aż dwa namioty: A18 i C36. Oba stanowiska naszej szkoły cieszyły się dużym zainteresowaniem, usłyszeliśmy wiele słów uznania i pochwał dla naszych uczniów za świetne przygotowanie merytoryczne i kulturę osobistą.

W namiocie A18 były stanowiska matematyczne p.t. "Równo(waga) życiowa" i biologiczne "Gra o zdrowie".

W części matematycznej odwiedzający nasze stanowisko mogli sprawdzać  zależność między dostarczaniem i spalaniem kalorii przez organizm, porównywać kaloryczność produktów. Uczestnicy wybierali obrazki z produktami podpisane liczbą zawartych kalorii oraz obrazki z rodzajem aktywności fizycznej podpisane liczbą możliwych do spalenia kalorii. Obrazki układano na dwóch szalkach wagi tak, aby zrównoważyć energię spożytego jedzenia z wydatkiem kalorycznym. Wiele było przy tym zadziwień i radości.

W części biologicznej był pokaz i turniej gier edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów. Uczniowie - autorzy gier odebrali wiele gratulacji dotyczących atrakcyjności i poziomu edukacyjnego gier. Młodzi goście mogli zagrać w wybraną grę lub stoczyć turniej gier. Stanowisko to cieszyło się dużą popularnością.

W namiocie C36 znajdowała się część fizyczna p.t. "Zmierz się z hałasem (za pomocą smartfonu)". W tej części zajęliśmy się hałasem w naszym otoczeniu i jego wpływem na zdrowie człowieka. Uczniowie naszej szkoły badali, za pomocą smartfonów, hałas w szkole i jej najbliższym otoczeniu, biorąc udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Noise Pollution". Projekt ten prowadzony był symultanicznie w kilku szkołach z różnych miast europejskich pod patronatem  międzynarodowej organizacji  Science on Stage.eu. w ramach dużego projektu edukacyjnego "iStage2 - Smartphones in Science Teaching". Wyniki tych badań oraz przykładowe głośności i skutki jakie dla zdrowia człowieka  powodować może nadmierny hałas i  głośne słuchanie muzyki prezentowaliśmy na bardzo ciekawych graficznie i formalnie plakatach przygotowanych specjalnie na piknik przez naszych uczniów, które basrdzo urozmaiciły namiot. Na stoisku uczniowie demonstrowali, jak za pomocą darmowej aplikacji na smartfony, można mierzyć hałas, zwiedzający mogli także - korzystając z pomocy uczniów - skalibrować swoje smartfony tak, by wyniki pomiarów były odpowiednie. Ponieważ niedosłuch zaczyna być problemem społecznym rozdawaliśmy osobom dorosłym przygotowane przez nas ankiety do samodzielnego zdiagnozowania pierwszych objawów niedosłuchu. Wszyscy bardzo chętnie zabierali je do domu obiecując także rozdanie ich innym członkom rodziny.

Dużą atrakcją tego namiotu był, specjalnie zbudowany na piknik "domek ciszy", w którym można było zmierzyć hałas przed i po zamknięciu drzwi i okna i zauważyć znaczącą różnice. Domek został zaprojektowany i zbudowany przez naszych uczniów Kacpra Karasia, Janka Ostrowskiego i Marcela Sobczyka i  p. Marka Sobczyka i Bartłomieja Ostrowskiego, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Wielkim wyzwaniem było przetransportowanie domku, ale i w rozwiązaniu tego problemu mogliśmy liczyć na pomoc rodziców; tu podziękowania kierujemy do p. Piotra Jaworskiego, ojca uczennicy klasy 1c szkoły podstawowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do niewątpliwego sukcesu naszej szkoły (na około  180 wystawców czyli instytutów naukowych, kół naukowych wyższych uczelni, itp. było tylko 8 szkół), którym jest nie tylko zakwalifikowanie się do udziału w Pikniku), ale powszechnie wysoko oceniony przez zwiedzających atrakcyjny sposób przedstawienia, zaangażowanie uczniów i ich kultura osobista.

Dziękujemy naszym uczniom, ich rodzicom i wszystkim koleżankom i kolegom, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia

                                                                                                    Szkolny Zespół Organizacyjny 20. Pikniku Naukowego


2016-05-28

III Szkolna Paraolimpiada

9 maja uczestniczyliśmy w III Szkolnej Paraolimpiadzie przygotowanej przez naszych rehabilitantów i nauczycieli w.f. Było to wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także zaproszeni  uczniowie z innych szkół. Uroczystego otwarcia paraolimpiady dokonała Dyrektor Szkoły Pani Lidia Kumanek wraz Burmistrz Mokotowa Pan Skolimowski. Kibicowaliśmy naszym koleżankom i kolegom, którzy zmagali się w różnych konkurencjach sportowych oraz uczestniczyliśmy w pokazach dogoterapii, aktywnego poruszania się na wózku inwalidzkim oraz gry w piłkę przez osoby niewidome. Tego dnia mieliśmy okazję zauważyć, że sport jest dla wszystkich.

uczniowie klas I - III


2016-04-30

Czytajmy Sienkiewicza!

13 kwietnia uczniowie klas gimnazjalnych wysłuchali  nagrania noweli Henryka Sienkiewicza pt. ”Latarnik„ w znakomitym wykonaniu lektora. Tłem dla tej wzruszającej opowieści o losach polskiego emigranta  była m.inn. imponujących rozmiarów,  biało-czerwona latarnia z pulsującym światłem, którą na zajęciach techniki i plastyki, pod kierunkiem pana Marka Piętkowskiego, wykonali uczniowie. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody Roku Henryka Sienkiewicza . 


2016-04-28

W labiryntach matematyki

W dniu 7 kwietnia w Zespole Szkół Integracyjnych nr 62 miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w IX edycji Mokotowskiego Konkursu Matematycznego „W labiryntach matematyki”. W etapie dzielnicowym wzięło udział 224 uczniów klas I – III z piętnastu mokotowskich szkół podstawowych. Zostało wyłonionych 36 laureatów, których mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor Szkoły Pani Ewa Liwska, która podkreśliła znaczenie matematyki we wszystkich dziedzinach życia. Z kolei Pani Monika Zielińska podkreśliła fakt, że laureaci naszego konkursu w przyszłości zajmują wysokie miejsca w konkursach matematycznych w kolejnych etapach kształcenia. Potem wszyscy laureaci otrzymali dyplomy gratulacyjne i nagrody rzeczowe. Naszą uroczystość uświetnił również występ dzieci z klas I – III, które zaprezentowały przedstawienie opracowane i przygotowane przez Panią Małgorzatę Izdebską pt. „Bajka na opak, czyli Królowa Lato”. Dziękujemy wszystkim Uczniom za tak liczny udział w konkursie „W labiryntach matematyki”. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za pracę włożoną w tok przygotowań dzieci do konkursu, a także Nauczycielom, którzy włączają się w organizację etapów szkolnych i etapu dzielnicowego oraz Dyrekcji naszej Szkoły za umożliwienie nam przeprowadzenia tak dużego przedsięwzięcia. Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w przyszłorocznej jubileuszowej X edycji naszego konkursu.

 

Z wyrazami szacunku

organizatorki konkursu

Monika Zielińska

Anna Kołodziejczyk


2016-02-29

Warsztaty dotyczące tłuszczów

Dnia 27.01. 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Tłuszcze – wartości odżywcze, rodzaje, zastosowanie”. Warsztaty te poprowadziły Panie z Instytutu Żywności i Żywienia, Pani Joanna Jaczewska – Schuetz oraz Pani Anna Taraszewska. Panie opowiedziały o tych tłuszczach, których powinnyśmy spożywać jak najwięcej oraz o tych, których powinnyśmy się wystrzegać. Panie przedstawiły także nową piramidę zdrowia.


2016-01-13

WASZE WIELKIE SERCA

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszego sztabu za czas poświęcony 10.01.2016r. na zbiórkę pieniędzy w ramach 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz kolejny pobiliśmy rekord i zebraliśmy kwotę 40810,27zł plus precjoza plus obca waluta.

Najbogatsza tegoroczna puszka zmieściła kwotę 3730,71zł.

 

GRATULUJEMY!                                                                                                                         

 

                                                                                                                                                 Organizatorzy sztabu:

                                                                                                                                                    Jolanta Jędruszczak

                                                                                                                                                         Ewa Liwska

                                                                                                                                                   

 

 

 


2016-01-07

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wszystkim wolontariuszom naszego sztabu przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa
i życzymy bogatych puszek! Zapraszamy do szkoły na odpoczynek i małe co nieco.

10.01.2016r. na terenie szkoły odbędą się:

g. 14 – loteria fantowa, którą organizuje Mały Wolontariat,

g. 15 – licytacja gadżetów WOŚP,

Wszystkie zebrane pieniądze zasilą XXIV Finał WOŚP.

 

I tym razem spróbujmy pobić nasz rekord!

                                                                                                 Organizatorzy sztabu:

                                                                                                   Jolanta Jędruszczak

                                                                                               Ewa Liwska

 

 

 


2015-12-10

Akcja "Makulatura na misje"


2015-12-01

Dzień dobrego chleba

18 listopada uczestniczyliśmy w szkolnym Święcie Chleba. Z tej okazji przynieśliśmy do szkoły upieczone przez nasze mamy i babcie pyszne, zdrowe chleby. Z tej okazji spotkaliśmy się też z panem piekarzem z najstarszej warszawskiej piekarni. Opowiadał nam o tym, jak powstaje chleb, z jakiej mąki można go upiec i jakie pieczywo jest najzdrowsze. Dowiedzieliśmy się, kiedy ludzie zaczęli piec chleb i jak on wyglądał. Na zakończenie spotkania Panie Organizatorki poczęstowały nas pysznym i zdrowym pieczywem, a potem już w swoich klasach próbowaliśmy przyniesione przez nas chleby. Nie wszyscy wcześniej wiedzieliśmy, że jest tak wiele rodzajów zdrowego i pysznego pieczywa.

Uczniowie klas I - III 


2015-11-20

Warsztaty dla ojców

4 i 5.12.2015 w naszej szkole odbędą się warsztaty Inicjatywy Tato.net
Podczas warsztatów Tatusiowie dowiedzą się, jak:

- utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne - praca zawodowa,
- wzmacniać więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,
- stworzyć i wdrożyć praktyczny plan działania dla taty.

pt: godz.18.00-21.00, sob: godz. 9.00-18.00 (w sobotę zapewniony obiad)
Udział nieodpłatny dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

2015-10-13

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 5 -11 października 2015r

MOGĘ.   UMIEM.   POTRAFIĘ !

To hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Związane  jest z historią szalenie zdolnego chłopca z głęboką dysleksją, który napisał jak widzi sam siebie:

Mogę  czasem czegoś nie zrozumieć, ale bardzo się staram.

Umiem  szukać sposobów na pokonanie dysleksji.

Potrafię pracować nad przezwyciężaniem trudności.

Nie jestem supermanem, ale nigdy nic nie wiadomo.

 

Dysleksja jest niezależna od inteligencji i nie jest przeszkodą do osiągnięcia sukcesu.

Wielu sławnych ludzi było i jest dyslektykami, a „ich geniusz nie istniał pomimo dysleksji, oni byli genialni, ponieważ byli dyslektykami"

                                                                                                                                                                 (Ronald D. Davis)

 

 

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 7 października 2015 r.

odbyła się warszawska gra terenowa po uliczkach Starego Miasta

Do gry przystąpiło 40 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z Warszawy i okolic, które biorą udział w projekcie „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”. Zabawa przebiegała pod hasłem „Szlakiem siedmiu inteligencji”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z  klas szóstych: Zosia Czyżewska, Paulina Hałka, Paulina Biesiekierska i Jan Gotowicki. Pod opieką pana Grzegorza Bańki przybyli na ul. Starą, gdzie wyznaczono początek trasy. Otrzymali mapkę, na której zaznaczono siedem punktów- miejsc w których czekały panie terapeutki proponujące ciekawe zadania do rozwiązania. Wszystkie trzeba było odnaleźć, odwiedzić i rozwiązać wiele zadań: ortograficznych, słuchowych, ruchowych, logicznych i językowych oraz wykazać się umiejętnościami interpersonalnymi i intrapersonalnymi.  

Pogoda sprzyjała, ale punkty oddalone były od siebie i opisane w zagadkowy sposób. Od Rynku Starego Miasta, do pomnika Małego Powstańca, pod Kolumnę Zygmunta i grającą ławeczkę Chopina, potem Barbakan i ul. Cicha – nieźle trzeba się było nabiegać!

Punkt, w którym trzeba było wykazać się inteligencją wizualno-przestrzenną przygotowały panie z naszej szkoły: Monika Kos i Elżbieta Kopyt. Wesoło było rozwiązywać zabawne rebusy, rysować według szyfru strzałkowego czy szukać słów ukrytych w innych słowach.

Nasi uczniowie odnaleźli wszystkie punkty, poradzili sobie z zadaniami i na czas stawili się na mecie. Był to plac fontann. Tam na uczestników czekało jeszcze kilka atrakcji: pokaz tresury psa, układanie puzzli przedstawiających  portrety sławnych dyslektyków oraz wręczenie dyplomów.

W dobrych humorach wrócili do szkoły.

 


 

(Ronald D. Davis)


2015-10-06

Festiwal Nauki Małego Człowieka 26-27 września 2015

Kolejny już raz nasza szkoła miała w tym roku swoje stanowiska na FNMCz na terenie Politechniki Warszawskiej:  stoisko matematyczne w bardzo nowoczesnym budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych , a stoisko biologiczno - fizyczne było jednym z kilku znajdujących sie w namiocie przed budynkiem Instytutu Fizyki Politechniki Warszawskiej. 

Nasze stoisko w namiocie  cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały obrazy powstające w aparatach "camera obscura" zbudowanych przez uczniów naszego gimnazjum,  zadziwieni  widzieli jak światło spolaryzowane ujawnia naprężenia w oglądanych przedmiotach czy też jak filtry zmieniają barwy kolorowych rysunków. Odwiedzający nas goście - mali i duzi - mogli zbadać dzięki specjalnej aplikacji "zobaczyć" jakie dźwięki wydają instrumenty muzyczne, a nawet przyniesiona z innego stoiska fujarka z marchewki.  Na stanowisku biologicznym odwiedzający mogli zobaczyć ciekawe preparaty i sprawdzić czy mają zdrowe. Wszyscy uczniowie dyżurujący na stoisku pracowali z wielkim zapałem i w bardzo przystępny sposób wyjaśniali oglądane przez dzieci zjawiska.

Na stanowisku matematycznym nasi goście zapisywali swój wiek w systemie dwójkowym oraz zmagali się z "wieżami Hanoi". Najbardziej zagorzały Mały Człowiek spędził u nas ponad 2 godziny. Udało mu się przełożyć 8 krążków!

Rodzice, którzy z dziećmi odwiedzili nasze stoisko, w bardzo miłych słowach chwalili uczniów za ich życzliwość dla maluchów,  kulturę osobistą i wiedzę.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom, którzy tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę. 


2015-09-25

FESTIWAL NAUKI MAŁEGO CZŁOWIEKA 26 i 27 WRZEŚNIA 2015 r.

Kolejny już raz nasza szkoła będzie miała w tym roku swoje stanowisko na FNMCz aż w dwóch miejscach na terenie Politechniki Warszawskiej:  stoisko matematyczne w bardzo nowoczesnym budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, a stoisko biologiczno - fizyczne w zabytkowym pałacyku Wydziału Fizyki lub w namiocie przed budynkiem.

Uczniowie naszej szkoły zaproszą do obejrzenia obrazów oglądanych obiektów za pomocą  własnoręcznie wykonanych małych zestawów  typu camera obscura oraz modeli najprostszych aparatów fotograficznych, a także zaprezentują jakie obrazy powstają na siatkówce oka. Inne doświadczenia dotyczyć będą obserwacji obiektów oglądanych przez filtry i w świetle spolaryzowanym. W części matematycznej przedstawimy bardzo ciekawą wizualizację systemu dwójkowego (zbudowaliśmy urządzenie do pokazywania liczb w systemie dwójkowym)  oraz łamigłówki matematyczne, a wśród nich "wieżę Hanoi". Na naszym stoisku zwiedzający będą mogli także obejrzeć w dużym powiększeniu m.in.  jak wygląda powierzchnia ich włosów czy co się kryje w kropli wody.

 

 

Więcej informacji o festiwaluu można znaleźc :     http://minifestiwal.edu.pl/


2015-09-17

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Jak co roku, 1 września, uczestniczyliśmy w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Po wakacjach wszyscy wróciliśmy wypoczęci , opaleni i bardzo za sobą stęsknieni. Były gorące powitania i zaciekawienie tym, co przyniesie nowy rok. Dla niektórych z nas, szczególnie pierwszaków, jest to rok pełen nowych wyzwań. Najpierw wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie powitały nas Panie Dyrektor.  Potem po krótkiej części artystycznej spotkaliśmy się z naszymi paniami. Teraz z zapałem i przyjemnością będziemy uczyć się, bawić i nawiązywać nowe przyjaźnie. Wszystkim życzymy dobrego roku szkolnego.

Uczniowie klas I - III


2015-09-15

Spotkanie integracyjne - 27 sierpnia 2015

27 sierpnia odbyło się spotkanie integracyjne. Uczestniczyli w nim przyjęci do naszej szkoły podstawowej uczniowie klas Ia i Ib oraz ich rodzice. Przy wspólnych zabawach mieliśmy możliwość poznania się, a rodzice naszych uczniów mieli również zorganizowane spotkanie z pedagogiem i psychologiem szkolnym.